poniedziałek, 4 lipca 2011

Spoiwo Narodu

POLSKA: National Glue
Poniedziałek, 11 września 1939

W klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie, już w zeszłym tygodniu, ramię kapłana, który stoi na lewo od drzwi, macza kropielnice w puszce z wodą święconą, i zręcznie cenne krople rozpyla nad pielgrzymami, nadając względu na pobożność, ale nie tracić, marnuje, choć zmęczony.
Tysiące ponury, czarno odzianych chłopów, którzy żyli z ziemniaków i ogórków, setki w wesołych kostiumach mieszkańców, kilku pułkowniców w mundurach, i liczy się ubranie jak z  Bond Street, by uciekają do najświętszym sanktuarium Polska jest modlić się do Regina Regni Poloniae, "Czarna Madonna" z raną cięcia szablą w jej policzek.
Ich monotonnie powtarzana  modlitwa: ". Bogurodzico, Matce Bożej, dzięki Tobie pszenica jest w. Ale niech nie będzie zmarnowana, niech nie będzie wojny"
Pobożne masy w Warszawie udał się do . Kilka godzin później przybywali na międzynarodowy mecz piłki nożnej, bardzo się podobał, aby zobaczyć Polaków wygrywających z  Węgrami, 4-do-2.
W jasny czerwony wózek wciąż prowadzi ogłoszenie niemieckich produktów, jechali, aby zobaczyć Shirley Temple w Little Princess. Kupili bilety na loterię w sklepach tytoniowych.
Najlepsi ludzie jeszcze poszli na obiad o 02:30 i zaciągneli do 6, popijając Kimmel na usprawnienie w Cafe Adria, śmiał się serdecznie nad Genewie, grać przez rumowisko starych Bernard Shaw  trzech dyktatorów nazwie Herr Battler, Signer Bombardone i General Flanco .
Nawet w ponurych pracy przygotowawczej, Polacy utrzymywali zewnątrz spokój. Do armii, z których każdy Polak był dumny, spadnie zadanie obrony granic i batalionów zatrzymania. Do ludzi spadła zadanie chronić się przed bombami, gaz, niezgoda, terroryzm, zniechęcenie. Zrobili to wspaniale:
Mężczyźni, kobiety, dzieci z różnych środowisk, miały łopaty w ręku i wykopał 13 mil okopów zygzak w parkach, na placach zabaw, trawniki, działki. Bogaci jechali w limuzynach do zacienionych Łazienek były nie odpadł przez szoferów odwiezieni, aż będą miękkie ręce surowe.
Mężczyźni poszli prosto od sklepów i biur kopać w nocy. "Cechów i aktorów muzyków stowarzyszenia otrzymali harmonogramy kopania. Alexandra Piłsudska, wdowa po wielkim Polsku jakim jest Józef Piłsudski, załamany pod ziemią. Prezydent Warszawy kopał, i tak  Premier Sławoj Składkowski, na prawo w swoim własnym podwórku (wyreżyserował pracowników kopać w trawnik, unikając klomby).
Niektóre 300.000 kobiet i dzieci zostały wysłane na zewnętrza z Warszawy. Ale wiele kobiet przebywa w uprzęży, 20.000 dołączyło do organizacji o nazwie WPK Jej założycielka, Maria Wittek, walczyła w wojnie w Legion Polski Marszałka Piłsudskiego i przeciwko bolszewikom.Później dał jej specjalne pozwolenie na studia w uczelni wojskowych. Posiada stopień w regularnej armii, jest pułkownikiem z WPK Jej zwolennicy, w pofałdowanych niebieskich spódnicach, koszule khaki, niebieski pasy Sam Browne i berety, były w zeszłym tygodniu przejęcia pracy jako strażnicy, kierowcy, kurierzy, sygnalizatory, pielęgniarki.
Jedna na dziesięć osób w Polsce (cała populacja: 35000000) jest Żydem. Reakcyjne, w białych kołnierzykach endecy (endecja) starali się przekonać rząd do przyjęcia taktyki nazistowskich prześladowań. Żydzi, którzy mieszkają w większości w gettach i uporczywie noszą czarne płaszcze, brody, yamilkes (jarmułki) i fryzury carów wymuszone na nich wiele lat temu, nie mieli szczęśliego czasu w Polsce. Niemniej jednak, Polska jest dla  syjonistów w zeszłym tygodniu oświadczyli, że 3.500.000 Żydów "czekać w pełnej gotowości" do ich udział w obronie kraju.
Kolejny ból mniejszości w Polsce to 4.500.000 Ukraińców w południowo-wschodniej. Nie dalej jak w kwietniu ubiegłego roku młodzi szorstcy Polacy bili ukraińskich przywódców z kijami i żelaznymi prętami, zrujnowano ich sklepy i budynki, na podstawie tego, kreślenia bunt, nie mieli amunicji ukryli się w kościołach, karabiny maszynowe w mieszkaniach. W tym czasie wsród ukraińskich polityków mówi się, że swędzenie trzeba zrzucić kajdany polski, nawet jeśli oznaczało to podjęcie na niemieckie. Ale w zeszłym tygodniu Undo (Ukraińskiej Unii Demokratycznej) oświadczył, że Ukraińcy będą walczyć obok, a nie przeciwko, Polakom.
Nie mniejszości, ale ból wielki wszyscy Polską chłopi. Istnieje 20.000.000 z nich, 5,000.000, z których stale bezrobotnych. Niewielu potrafi czytać, niektórzy w Galicji nie wiedzą, że cesarz Franciszek Józef nie żyje i że nie są już Austrii przedmiotów. Dla nich sól jest jak złoty pył, chleb jak kawior. Ale w zeszłym tygodniu było chłopców chłopskich flegmatycznie ruszyło nogami do centrów mobilizacji, rolnicy wysyłali ich tylko konie do wzmocnienia kraju kawalerii myśląc o armii.

Gorzkie żale, najbardziej skrajną nędzę, najsilniejszy kocha został zapomniany w zeszłym tygodniu. Polacy są flegmatyczni. Stopa Polska  to samobójstwo, należy do najniższych w Europie, to dziewięć na 100.000 w porównaniu z 13 w Wielkiej Brytanii, 29 w Niemczech. W zeszłym tygodniu sobie na, nerwy reszty świata jak rozwikłać  liny się kończy, tylko jedna skarga do bycia wysłuchanym w Polsce: Jakie są Oni czekają? Czyż nie jest jasne, że kompromis jest wykluczonY? Dlaczego nie zacząć? Wkrótce na te pytania:
M-Day. Wczesnym popołudniem wielki tłum szedł żwawo wspólnego robotników ulicami Warszawy, zatrzymując się obok jasnych pomieszczeniach na ścianach co kilka kroków, wklejone na ścianach, rozprzestrzeniają się cztery plakaty, na którym pisze jednym słowem: WAR WOJNA. Jeden nakazał mobilizację ogólną (wszystkich zdrowych mężczyzn pomiędzy 21 i 40), inny szybkie dostawy wszystkich pojazdów mechanicznych, rowerów i koni dla państwa, trzeci zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych. Czwarty, ukazujący maszerujących ludzi, dział, czołgów, samolotów i przystojny profil Polska Dowódca Naczelny marszałek Edward Śmigły-Rydz, oświadczył: "Gwałt zadawany siłą musi być siłą odparty"

Kilku powiedziało: "Zgodnie z naszymi oczekiwaniami"; kilku krzyknęło "Niech żyje Śmigły-Rydz!" ale większość po prostu czytała i poszła dalej. Ponieważ większość rezerw już powołano, dekret był tylko sygnałem: przycisk został wciśnięty.
Na 5 p. m., u bram MSZ tuż przy Placu Marszałka Piłsudskiego, wysoki mężczyzna ubrany w czarny schylił się, by przeczytać jeden z plakatów wklejać nisko na ścianie. Przechodnie zaczęli dostrzegać go. W tym czasie podniósł się tłum wokół niego. "Beck! Beck!" Wołali, doping i klaskanie. Płk Józef Beck, minister spraw zagranicznych Polski, uśmiechnął się, dotknął kapelusza i zniknął w Biurze ministerstwa.
Z dwóch powodów, że uśmiech musi mieć smak gorzki na ustach Josef Becka.Z wybuchem wojny oznaczało ostateczny podział jego twardo systemu kontroli i równowagi, grając u totalitarystów przeciwko demokracji na rzecz pokoju z Polską. Z wybuchem wojny oznaczało również, że odważne stanowisko pułkownika Becka wobec Adolfa Hitlera po rozbiorze Czechosłowacji nie udało się, że dopasowanie Fuhrera w jego własnej grze, blef za blef, nie tylko pchnął go poza blef ale do rękoczynów.
Liderzy. Polska jest amebą Europy. Od X wieku w rytm jego życia został powołany i rośnie, dzieli się, rośnie, dzielą. Pierwszy król dał Polsce znaczenie narodowości (Boleslav, Krzywousty, 1086/39) podział jego dziedzictwa między czterech synów. I najnowsze człowieka przyczynia zrodziły się do państwowości polskiej, marszałek Piłsudski, podzielono jego mocy (chociaż nie ziemię) wśród trzech ulubionych.
Jednym z nich był pułkownik Beck. Drugi był Ignacy Mościcki, który został prezydentem. Na barkach trzeciego spadła praca Józefa Piłsudskiego kochał go najbardziej.
W ciągu godziny od Lidera śmierci w dniu 12 maja 1935 roku, 49-letni Edward Śmigły-Rydz * stał się inspektorem generalnym (lub generalissimus) armii, Czternaście miesięcy później miał Premier wysłać okólnik do wszystkich ministerstw rządu uznając go za "Second Citizen" jako pierwsza w Polsce osoba po Panu Prezydencie Rzeczypospolitej, następnie w rankingu pod każdym względem do prezydenta, który w Konstytucji Generalnym Inspektorem Sił Zbrojnych. W ubiegłym tygodniu prezydent podpisał swoją wyższość . Marszałek Śmigły-Rydz został Commander-in-Chief, został wyznaczony następca Prezydenta w przypadku wakatu przed zakończeniem wojny. Kadencja prezydenta Mościckiego wygasa w przyszłym roku.
Gdzieś w okresie od maja 1935 roku, kiedy był tajemniczym mężczyzną w armii, w tym tygodniu, kiedy był dyktatorem Polski, Edward Śmigły-Rydz użył nazwy Strong Man. Mimo, że pasuje mu  źle jak sportowiec styl pasuje Adolf Hitler, jest zablokowany. Być może jego profil (z kapelusza armii, bo ma małe czoło i bez włosów) odpowiada za to, być może pressagentry. Niezależnie od powodu, że jest najłagodniejszym Strong Man kiedykolwiek do tronu będzie idąc będzie się chwiał.

Sierota od dziewiątego roku, dorastał do miłości malarstwa, historii, filozofii, udał się do Krakowa na studia.  Grał pięknie w amatorskich teatr. Wyróżnił się jako sportowiec, ale nie był Bonecrusher, ogrodzony z wdziękiem, chętnie grał w tenisa, jeździł jak Arab i był jedynym, na Uniwersytecie, którzy mogli pływać Jagellonia Jezioro. To było w Krakowie, że po raz pierwszy spotkał Józefa Piłsudskiego, który organizował kluby strzeleckie w całej Austrii Polska zabór, na teorii, że pewnego dnia Alliance jego Strzeleckiego będą tworzyć trzon armii by uwolnić kraj.

Obaj byli tak różnorodnych, jak Lincoln i Douglas: Piłsudskiego, chudy, jeden utwór, pełen humoru, dynamiczny, z olbrzymim umysłem  inspiracji i fanatycznym przywódcą, Śmigły-Rydz, wdzięczny, uniwersalny, ciężkie, z dużym umysłem, by zostać profesorem logiczne, z dobrą pamięć. Ale on lubił Piłsudskiego, który przekonał młodego studenta do porzucenia malarstwa i zająć w Strzelcach. Zrobił, tak entuzjastycznie, że do 1916 r. zdobył złoty zegarek jako najlepszy strzelec w (wówczas austriackich) armii. Walczył pod jego rozkazami jako lider przeciwko Rosji na froncie wschodnim I wojny światowej, a potem walczył przeciw bolszewikom na Łotwie, Litwie, Ukrainie.
Takie roszczenia jako Edward Śmigły-Rydz może złożyć do bycia geniuszem wojskowym opiera się głównie na tych doświadczeń i nauki francuskiej misji wojskowej, która udał się do Polski w 1920 roku, aby pokazać młodym krajom kilka rzeczy na temat nauk wojskowych. Niestety, Francuzi, którzy z natury są najgorszymi kolonistami na świecie, uważają Polskę jako kolonie. Edward Śmigły-Rydz miał nie ufać ani im, ani ich teoriom dynamicznej obrony przed nowoczesną siłą ognia, preferowana strategia otaczającej ataku, co Piłsudski nazywa strategią "otwartej przestrzeni."
W ciągu ostatniego roku Polska odbyła manewry armii niemiecki attache wojskowy zapytał, co używać Polska ma straszne drogi, miał dla czołgów. Marszałek uśmiechnął się i powiedział: "Ach, ale Ty masz dobre drogi." Marszałek jest naukowcem-technikiem, a nie lider-Drillmaster. Jak Gamelin Maurice Francja, jest on wielbicielem i bliskim ucznia Napoleona. W swoim biurze ma dwa popiersia i cztery portrety Małego kaprala. O łagodnym głosie, nieśmiały, delikatny, nie może być wulgarny lub brutalny, gdy próbował. Człowiek Armii , od którego wywodzi się jego władza, chce być na szczycie, który i przekleństwa w miejscach publicznych; chce, żeby zbudowano i kojarzono go jako silna Polska, a nie jako gen. Niemy film.
Polska, kraj Kopernika, Chopina, Pani Curie, Paderewskiego, jest miejscem, gdzie estetyzmu i ducha laboratoryjnych nie stwierdzono równoznaczne z ogólnego osłabienia. I tak zostało całkiem naturalnie, Edward Śmigły-Rydz, aby nadążyć jego malarstwem. Jednym z dzieł, jest  gładko ogolony jak jajko, łysy Generał najbardziej dumny jest z autoportretu, z brodą i czupryną.

On żyje w prostocie niemal ascetyczne, pali najtańsze papierosy; mieszka w spokojnie ośmiu pokojowym mieszkaniu urządzonym w stare porcelany, kryształy z renesansu, 19ty wiek francuski i Rydza oleje, nigdy nie nosi więcej niż jeden medal, przejażdżki każdego dnia rano, lubi przebywać w domu, z jego uroczą, żoną cichą, która ma własne gotowanie z żonami panów Becka i Mościckiego, przewlekłych wspinaczy.
Praca. Aby mu pomóc w zadaniu, które szalony kaprysy geografii, historii i Adolf Hitler narzucona mu w zeszłym tygodniu, marszałek Śmigły-Rydz miał możliwość i nieokiełznanej w panelu generałowie i pułkownicy. Również za nim była Polska parlament, 96 biznesmenów, profesorów, pisarzy w Senacie, 208 urzędników w Sejmie, 304 tak-mężczyzn wybranych z labiryntu partii politycznych przez uzbrojone system komitetów wyborczych. To w zeszłym tygodniu do parlamentu  zebrano się stanowiąc środki na wojnę w nagłych wypadkach.
Ale o wiele ważniejsze, oczywiście, byli Ci 4.000.000 asystentów, którzy z nadzieją i ściągnęła do obrony ogólnej Śmigły-Rydz posiada: armię 18.000 oficerów, 37.000 podoficerów, 211000 szeregowców, 27.000 granicy obrony korpusu (na granicy radzieckiej), 29.000 państwowej policji (na podstawie wojskowej); 1.500.000 zastrzega przeszkoleni, z których niektórzy są słabo wyposażeni, 2000000 niedoświadczony, niedożywionych poborowych; 6000 marynarzy; 3.950.000 koni, nieodpowiednie 28.000 pojazdów silnikowych; 10.000 pilotów, karabinów maszynowych, mechaników Sił Powietrznych.

Wojny, która to ekipa, długo na krótkie numery, ale na doświadczeniu, z dużą ilością koni, ale nie na tyle ciężarówek i samolotów, ich udział w jelitach niewielki, ale nie działa zbyt wiele, było zobowiązanie w ubiegłym tygodniu nie było tylko dwustronnych frip-frap koniec port nazwany Gdańska i 50-mile szeroki dywan do morza. To była w oczach generała Rydza, święta wojna. To była wojna powstrzymać diabła, A. Hitlera, zanim położył rogi, rozszczepi stopy i lotniczy ogon na każdym dobrym katolikiem w Polsce. To była wojna, w której Opatrzność będzie odgrywać rolę. "Wygramy", oświadczył premier "przez Stolicę Męki Pańskiej. Ona poprowadzi nas do zwycięstwa." Ale przed tygodniem nie było Opatrzności , diabelskie legiony zdobyły Częstochowę, rodzinne miasto Czarne Madonny.
To była pilna wojna by Polska się rozpada. Głównym problemem Ogólnie Śmigły-Rydz nie był, czy miała to być wojna światowa lub lokalna wojna, czy ofiar miało być dziesięć lub 10.000.000. Ważne było, że Polska, która tak często była podzielona, nie powinna być dzielić ponownie.

Święte, i krwawe, wojny toczyły przedtem: krucjaty, Japończycy, przeciwko komunizmowi, hiszpański Kościół katolicki wobec komunizmu. Ale ta wojna toczyła się, jak żadna wojna kiedykolwiek i walczono jak nigdy wcześniej, aby utrzymać kraju  przeciw czarnej sile pogaństwa. I to było do 4.000.000 mężczyzn wspartych przez działanie pośrednie niektórych sojuszników, aby wykonać zadanie. "Armia", powiedział Edward Śmigły-Rydz pewnego razu "jest spoiwem Narodu" is the national glue.

*Wymowa: Shmigwy-Ridzh. Znaczenie: zwinny-grzyb. Marszałka nazwisko było Rydz (Mushroom), wskazując, pochodzenia chłopskiego. Ale ze względu na szybkość zarówno jego rozum, jak i ciała, jego towarzysze w Legionach Piłsudskiego dali mu przydomek Śmigłego (Zwinny). Czasami nosi ją przed czasem za Rydz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz